İmpotans hem fiziksel hem de psikolojik olan nedenlerden ötürü oluşan, cinsel birleşme süreçleri için penislerin yeteri kadar sertleşememesi ya da sertliklerin sürdürülememesine neden olan durum olarak nitelendirilir. Hızla gelişmeye devam eden dünyada bireysel alışkanlıklar da değişimlere uğramaya devam etmektedir. Değişen hayatımızdaki durumlar, iş dünyasından günlük hayatımıza kadar stres ile hazır yeme alışkanlıklarına kadar insan sağlığı üzerinde oldukça olumsuz etkileri sunan durumlar arasındadır.

Günlük hayatımızda meydana gelen bu büyük değişimlerden dolayı bireylerin cinsel hayatı da olumsuz olarak etkilemesi ile dikkatleri çeker. Erkeklerde meydana gelen İmpotans sorunları tedavi edilmesi mümkün olan sorunlar arasında yer alır.

Günümüzdeki en önemli konular arasında yer alan cinsel işlev bozuklukları arasında yer alan İmpotans erkeklerin büyük bir kısmında görülen sorunlar arasında yer alır. Cinsel fonksiyon bozuklukları olarak görülürken tedavi edilmesi mümkün olması erkeklerin cinsel hayatlarının daha refah bir şekilde devam edilebilmesine de olanak sunmaktadır.

İmpotans Nedir?

İmpotans hem fiziksel hem de psikolojik olan nedenlerden ötürü cinsel birleşme anları için penislerin hem yeteri kadar sertliklerinin olamaması ya da sertliklerin yeteri kadar devam edememesine neden olan durumdur. Oldukça önemli bir cinsel sağlık sorunu olarak yer alırken İmpotans insanların yaşam kalitelerinin de ciddi oranlarda düşmesine neden olur. Fazla uyarılara olan ihtiyaçlardan ötürü kendilerini ortaya çıkan İmpotans sorunu venöz yapıda olan damarların sertlik oluşumlarına neden olan kanı toplamasından ötürü oluşur.

İmpotans Belirtileri Nelerdir?

İmpotans belirtileri erkekler tarafından her ne kadar çok kolay bir şekilde anlaşılabilen bir sorun olsa bile birçok kaygılardan dolayı tedavi süreçlerine gidilmesi oldukça zaman alabilir. Eğer bu sorunlarla yüz yüze olan erkekler varsa aşağıda olan belirtiler meydana gelebilir. İmpotans belirtileri kısmında;

 1. Libido oranlarında kayıp
 2. Erken boşalma durumları
 3. Cinsel arzularda yetersizlik ya da isteksizlik
 4. İktidarsızlık sorunları olarak kendisini belli edebilir.

İmpotans Nedenleri Nelerdir?

İmpotans nedenleri birçok nedenden ötürü ortaya çıkmaktadır. Penislerin sertleşmeleri ile beraber bu sertlik oranlarının devam etmesine engel olan nedenler başlıca nedenleri arasında yer alır. Bazıları psikolojik olan kaygılardan ötürü gözlenebilirken bazıları da fiziksel olarak meydana gelen bir konu olabilir.

Psikojenik İmpotans Nedir?

Psikojenik İmpotans bir tür sorunların başında gelir. Anksiyete depresyonun yanı sıra seksüel korkular, obsesif kompulsik kişilik bozukluklarına ek olarak geçmişte meydana gelen travmalar gibi birçok psikolojik sorun ile meydana gelen İmpotans sorunlarına verilen isimdir. Tüm söz konusu olan psikolojik olan nedenler ereksiyon merkezlerinde olumsuz etkilenmelere neden olurken yıkıcı etkileri beraberinde getirir. Böylece erkeklerde penis sertleşme durumlarına engel olması söz konusu olabilir. Cinsel bilgilerde gözlenen eksikliklerin yanı sıra cinsel mitler ve yetiştirme biçimleri etkili olurken travmatik düzeylerde oluşan cinsel deneyimler, baskıcı olan aile ortamları gibi birçok durum da etkiler arasında yer alabilir.

Psikojenik İmpotans sebepleri arasında dahil olan durumlar belirlenerek İmpotans tedavisi için sorunların ortadan ilk olarak kaldırılması gerekir. Ardından uygulanması beklenen ereksiyon tedavileri de sürecin daha hızlı ve rahat meydana gelmesine yardımcı olur.

Organik Kaynaklı İmpotans Nedir?

Organik kaynaklı İmpotans fiziksel olarak meydana gelen iktidarsızlığın neden olduğu durumlar olarak yer alır. Bunlar da kendi aralarında fiziksel sorunlara göre farklı isimler ile bilinir. Genel anlamda detaylara bakılacak olduğu zaman;

 1. Sinirsel yani nörojen kaynaklı olarak yer alan İmpotans daha çok Parkinson, Alzheimer, tümör ve travma gibi birçok nörolojik rahatsızlık kaynaklı hastalıkların neden olduğu türe denir. Bu hastalıklar sırasında sertleşememe sorunlarının yanı sıra ereksiyonların sürdürülememe gibi durumları da öne çıkar.
 2. Arteriojenik İmpotans daha çok kolestrollerde yükselmenin yanı sıra hipertansiyon, diyabet, radyasyon ile perinal sorunların arteri daraltma durumları oluşan duruma denir.
 3. Venöz İmpotans genel anlamda anormal olan venöz kanallarına ek olarak tunikal anormallik, kavernozal dokunum fonksiyon kaybı gibi birçok sebeplerden ötürü oluşan durumdur. Bu anlarda venöz damarlarında kanın toplanması durumunda meydana gelen iktidarsızlık sorunu olarak da yer alır.
 4. Hormonal İmpotans kişilerde seks hormonlarının yetmezliklerinden oluşan soruna verilen isimdir.
 5. Ereksil doku fonksiyonlarındaki bozukluk kişilerde peyroni hastalıklarından travma ile diyabet, bunların da yanı sıra tümör yayılımları gibi penil erektik dokulardaki değişikliklerden ötürü oluşan hastalıktır.

İmpotans Sebepleri

İmpotans sebepleri arasında birçok yukarıda yer alan durum olsa bile bunların yanı sıra farklı nedenler de gözlenebilir. İmpotans sebepleri genel anlamda incelenecek olduğu zaman;

 1. Yaşlanma
 2. Enfarktüs
 3. Nefeslerde darlık
 4. Ağır amfizem
 5. Sigara, alkol ile uyuşturucu gibi uyarıcı madde kullanmak
 6. Diyaliz sorunları en başlıca nedenleri arasında yer alabilir.

İmpotans Tedavisi

İmpotans tedavisi sırasında ilk olarak kişilerin hangi sorunlardan ötürü bu tarz durumlarla yüz yüze olduklarının bulunması gerekir. Hangi nedenden ötürü meydana geliyorsa ona göre ele alımların yapılması gerekir. Çünkü birden fazla tedavi yöntemi yer alır. Bu yüzden de kişilerin sorunlar ile yüz yüze olmamak için ilk olarak nedenin nereden kaynaklı olduğunu bulması, ardından da ona göre bir yol izlenmesi gerekir.

Günümüzde ilaçla İmpotans tedavisi beraberinde birçok yan etkinin olmasına neden olacağı için İmpotans uzun vadede kalıcı çözümler üretilmesi gerekir. Bu yüzden de ilaç tedavisi son yıllarda pek tercih edilmez. Bunların yanı sıra kalıcı olan tedavi yöntemi olarak şok dalga olarak da bilinen ESWT yöntemleri öne çıkar. Hem kalıcı olarak sağlık sorunlarını ortadan kaldırırken bir yandan da en ufak bir yan etkisinin yer almaması bilinir.

İmpotans İçin ESWT Tedavisi

İmpotans için ESWT tedavisi günümüzde en çok tercih edilen yöntem olarak bilinir. Uzun vadeli çözümler sunmasından ötürü terci edilir. Yüksek basınçlı olan ses dalgalarından elde edilen şok dalgaların penislere odaklanmasına yardımcı olan tedavi şekline denir.

Penislerde farklı olan noktalara yeni damar oluşumlarının desteklenmesini sunmak için şok dalga verilmesi mantıklarına uzanan ESWT ağrısız olarak meydana gelirken kesin çözümleri sunan iktidarsızlık sorunu kaldıran durumlar arasında yer alır. Bu yöntem sayesinde kişiler ilaç bağımlılıklarından da rahat bir şekilde kurtulabilecek olduğu gibi bir yandan da İmpotans sorunlarına veda etmenin en temelinde yer alır.

İmpotans sorunu, kan akışları ile ilgili olarak yer alan bir sorunsuz. Penislerde yeteri kadar kan pompalanmamasına neden olan bu sorun karşısında en önemli olan durum yeni damar oluşumlarına yardımcı olmaktadır. Şok tedavi olarak da bilinen ESWT yöntemi sayesinde olumlu etkiler meydana gelirken ortalama olarak 6 seansta 20 dakikalık kısa süreler ile başarılı etkiler meydana gelir. Bu yüzden de erkeklerde her ne kadar sertleşme sorunları bir hayli fazla bir şekilde gözlense bile kalıcı olarak tedavi yöntemi tercih eden herkesin ilk tercihi olarak öne çıkar.

Birçok farklı tedavi yöntemi arasında hem zararsız ve yan etkilerinin yer almaması hem de kalıcı etkileri sunan bir yapısı olmasından ötürü en çok tercih edilen durum olur.

 

Sertleşme Sorunu Tedavisi

Sertleşme sorunu tedavi edildiği takdirde geçebilecek bir problemdir. Erkeklerde cinsel ilişki sırasında yaşanabilensertleşme sorunu düzenli bir tedavi ile tamamen geçmektedir. İlişkide partnerin mutluluğu için de önemli bir faktör olan ereksiyon sorunu hakkında bizler profesyonel bir şekilde tedavi sağlamaktayız. Sertleşme sorunu kesinlikle tedavi edilebilen bir hastalıktır.
Sertleşme sorunu tedavi yöntemleri birbirinden farklı olup sertleşme sorunu nasıl tedavi edilir gibi konularda bizlerden destek alabilirsiniz. En iyi şekilde sertleşme sorunu tedavi yöntemleri tarafımızca uygulanmaktadır.
sertleşme sorunu