Penis Damar Tıkanıklığı Neden Olur? Penis Damar Tıkanıklığı Tedavisi

Penis damar tıkanıklığı neden olur? Penis damar tıkanıklığı tedavisi nasıldır diye merak ediliyor. Yaygın şekilde görülen peniste damar tıkanıklığı yaşanma sorunu erkekler için büyük bir problemdir. Birçok erkekte görülebilen bu durum penisin sertleşme sorununu ortaya çıkarır ve cinsel hayatı etkiler. Cinsel hayatı olumsuz etkileyen bu durum penisin sertleşmeden dolayı partnerini rahatsız eder. Erkeğin kendine olan güveninin azalmasına neden olan bu hastalık özgüven kaybına neden olur. Birçok erkekte yaygın görülen bu durum biyolojik olarak insan vücudunu olumsuz etkiler. Yaşam kalitesini negatif yönde etkileyen bu durum özellikle cinsellik sorunlarının oluşmasına neden olur.

Cinsel anlamda mutlu olmamaya neden olan bu sorun birçok açıdan zarar verir ve kişiyi mutsuz eder. Erkeklerde özgüven kaybına neden olan bu hastalık sosyal ilişkileri de olumsuz etkilemektedir. Sosyal ilişkiler açısından kişinin mutsuz olmasına neden olan bu durum, moral bozucudur. Erkekler penislerinde damar tıkanıklığı yaşadıklarında partnerine karşı kendini kötü hisseder. Partnerine yetmediğini ve cinsel anlamda onu doyuramadığını düşünür. Yaygın şekilde karşımıza çıkabilen bu durum kişinin partnerine karşı özgüven kaybı yaşamasına nedendir. Genelde doktora gidilerek tedavi olunan bu hastalıkta doktorun önerdiği ilaçlar kullanılır. Bazen de psikolojik destek alınan bu hastalıktan birçok erkek yakınır. Daha çok orta yaşlardan sonra ortaya çıkan bu durum yaş ilerledikçe daha fazla görülür.

Erkek Cinsel Fonksiyon Bozuklukları

Erkek cinsel fonksiyon bozuklukları günümüzde oldukça yaygın şekilde görülür ve erkekler bu durumdan yakınır. Erkeklerin cinsel fonksiyon bozuklukları yaşamasının nedenleri vücut yapılarından kaynaklanmaktadır. Kadınlarınkine göre oldukça farklı vücut tipleri olan erkekler bu yüzden cinsel sorunlar yaşayabilir. Sosyal ilişkileri olumsuz yönde etkileyen cinsel bozukluklar evliliklere de zarar verir. Eşine karşı kendini cinsel anlamda yetersiz hisseden erkekler suçluluk psikolojisine girer. Suçluluk psikolojisi yaşayan erkekler eşini cinsel anlamda doyuramadığını ve ona yetmediğini düşürür. Bunun üstesinden gelmek için eşine daha hassas davranır ve cinsel ilişkide rahat olamaz.

Erkek cinsel bozukluk yaşadığı esnada partnerine karşı cinsel anlamda rahat hissedemez. Onunla cinsel ilişki yaşadığı esnada kendini uzak tutar ve sertleşme sorunu yaşamaya devam eder. Cinsel dürtüsü zamanla azalmaya  başlayan erkek bu konudan şikayetçidir. Erken boşalma, sertleşme gibi sorunlar erkeklerin cinsel anlamda özgüven kaybı yaşamasına neden olur. Erkekler bu tarz durumlarda özgüven kaybı yaşadıklarında partneriyle ilişki esnasında rahat olamazlar. Kendilerini geri durdurmak mecburiyetinde hissederler ve bu onlara zarar verir. Özellikle yaşı ilerleyen erkeklerde daha çok erken boşalma gibi sorunların baş göstermesi mümkündür. Aynı zamanda peniste sertleşme bozuklukları erken yaşlarda da görülebilen bir durumdur. Düzensiz beslenme, yanlış spor, uzun süre zararlı maddeler kullanmak bunlara neden olur.

Sertleşme sorunu yaşamanın altında birçok farklı etken olduğunu görmek mümkündür. Sertleşme sorunu yaşayan kişilerde genelde stres faktörünün yaygın olduğu bilinir. Stresten dolayı erkeklerde yaygın şekilde sertleşme sorunu meydana gelir ve cinsel performanslarını düşürür. Cinsel performansları düşen erkekler kendilerini partnerine karşı kötü hisseder ve cinsel ilişkiden kaçınır. Bu yüzden genelde günlük hayatta stres ve gerginlik yaşayabilirler. Birçok erkekte erken yaşlarda da görülmeye başlanan bu durum genelde çevresel faktörlerden dolayıdır. Çevresel faktörlerden cinsel performans çok fazla etkilenir ve kişiyi olumsuz etkiler. Yoğun geçirilen hastalıklar, ameliyatlar da cinsel performansın düşmesine neden olur.

Sertleşme sorunu birçok hastalıktan etkilenir ve özellikle ağır tedavilerden sonra peniste sorunlar görülebilir. Birçok ağır hastalıktan sonra peniste sertleşme sorunu başlar ve cinsel performans olumsuz etkilenir. Cinsel performans olumsuz etkilendiği için erkekler bunu kafaya takar ve partneri de etkilenir. Cinsel hayatı tamamen etkileyen sertleşme sorunu evli çiftler arasında da büyük bir sorundur. Günün yorgunluğundan sonra da sertleşme sorunları meydana gelebilir ve daha rahat hissetmek gerekir. Rahat ve huzurlu anlarda genelde sertleşmeyle alakalı bir problem yaşanmadığı görülür. Yüksek tansiyon ve şeker de erkeklerde penisin sertleşmesinin önüne geçer. Bu hastalıklardan sonra penis artık daha zor sertleşmeye başlar ve cinsel performans düşer. Aynı zamanda yüksek miktarda alkol almak ve uzun süre sigara içmek penise zararlıdır.

Serleşme Sorunu Nedir?

Sertleşme sorunu nedir ve kimler bu sorunla karşılaşır diye merak edenler olabilir. Sertleşme sorunu cinsel ilişkide gerekli olan penis sertleşmesinin olmamasıdır. Bu yüzen cinsel ilişki sağlıklı ve olması gerektiği gibi ilerlememeye başlar. Bundan yalnızca erkek değil cinsel ilişkiye girdiği partneri de olumsuz etkilenir ve ilişkileri bozulabilir. Birçok çiftte cinsel performansın istenilen seviyede olmaması ayrılıklara da neden olabilir. Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin cinsel performansları azalır ve stres seviyesi yükselir. Cinsel anlamda sorun yaşayan erkekler bunu dert ettikçe daha kötü bir performans gösterirler. Aynı zamanda kaygılanmaya ve yoğun stres hissetmeye de neden olan bir biyolojik durumdur.

Sertleşme sorunun meydana gelmesinin altında farklı etkenler olduğunu görmek mümkündür. Genelde dış faktörlerle alakal olan bu durum kötü alışkanlıklardan da epey etkilenir. Depresyon da cinsel performansı olumsuz etkileyen ve sertleşmeme yapan nedenlerdendir. Bu yüzden özellikle erkeklerin bu sorunu yaşamaması için depresyondan uzak durması gerekir. Kendini rahat ve mutlu hissedecek aktivitelerde bulunursa sertleşme sorununda azalma yaşar. Aynı zamanda depresyonda kullanılan ilaçlar da erkeğin cinsel performansını yarı yarıya düşürür. Zaten cinsel performansın düşmesine neden olan sertleşme sorunu ilaçlardan çok etkilenir. Aşırı miktarda ilaç kullanmak ve özellikle ağır ilaçlar almak sertleşme sorunu yapar.

Sertleşme Sorunu Neden Oluşur?

Sertleşme sorunu neden oluşur ve bu sorunun geçmesi için ne yapılmalıdır diye merak ediliyor. Sertleşme sorunu birçok farklı sebepten oluşabilir ve genelde penisin damarının tıkanmasından kaynaklanır. Birçok erkekte yaygın şekilde görülen bu durum hem özgüven hem de motivasyon düşürür. Kişinin aşk ve sosyal hayatında bozulmalara neden olan bu rahatsızlık cinsel performansı azaltır ve memnun etmez. Karşı tarafla iyi bir cinsel ilişki yaşamaya engel olan bu durum aktif cinsel hayatı engeller. Bu yüzden bir an önce tedavi olmak ve cinsel performansı yeniden kazanmak çok önemlidir. Kişinin partneriyle uyumsuz olmasına neden olan bu durum cinsel uyarının tam olarak yansıtılmamasına nedendir.

Sertleşme Sorunu Nasıl Geçer?

Sertleşme sorunu nasıl geçer ve bu sorunun geçmesinde hangi tedaviler kullanılır merak ediliyor. Yaygın şekilde görülen bu sorun birçok tedavi seçeneğine sahiptir ve doktora gidilmelidir. Bazen psikolojik kaynaklı da olabilen bu durumun cinsel ilişkileri negatif yönde etkiler. Cinsel ilişki esnasında partnerin sürekli endişeli olmasına ve rahat olmamasına nedendir. Partnerin penisinde uyarı meydana gelmemesi onun cinsel ilişkiye girmesine engel olur ve mutsuz eder. Karşı tarafa kendini suçlu hisseden erkek bunu kafaya takar ve sertleşme sorunu ilerler. Depresyondan ve mutsuzluktan çok etkilenen sertleşme sorunu duygusal durumla alakalıdır. Kişinin mevcut psikolojik durumundan etkilenen bu rahatsızlık bir an önce tedavi edilmelidir. Aksi durumda kişinin aktif cinsel hayatı sona erer ve depresyona daha hızlı sürüklenir.

Yazar: Dr. Fuat Can

Doktor Fuat Can Üroloji alanında çalışmalar yapmaktadır. Erektil Disfonksiyon Sertleşme Sorunu konularında uzmanlaşmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*